Książki Książki na komunię Książki okolicznościowe

Cztery książki na Pierwszą Komunię

Cztery książki na Pierwszą Komunię

Przyjęło się, że najlepszym i najbardziej praktycznym prezentem z okazji Pierwszej Komunii Świętej są pieniądze. Z zebranej gotówki dziecko kupuje sobie wymarzony prezent, może to być rower, komputer albo wycieczka. Kiedy decydujemy się na kopertę dobrze jest pomyśleć o dodatkowej pamiątce tego wyjątkowego dnia. Chętnie wybieramy drobną biżuterię oraz książki. Pięknie ilustrowane książki są pamiątką na całe życie, czasami wracamy do nich po latach. Z tego powodu warto dodać do książki dedykację. Poniżej propozycja 4 pozycji, które możemy wziąć pod uwagę przy wyborze książkowego prezentu komunijnego.

1. “Atlas nieba. Przewodnik po gwiazdozbiorach”, Przemysław Rudź

To idealny prezent na komunię dla chłopca, pięknie wydany atlas jest bogaty w ilustracje. Dzięki lekturze dzieci mogą poznać główne gwiazdozbiory, nauczą się rozpoznawać konstelacje na bezchmurnym niebie, dowiedzą się ciekawostek o kosmosie. Zdobyta wiedza może przerodzić się w prawdziwą pasję.

2. “Pierwsze przygody Mikołajka”, autorstwa Goscinny René, Sempé Jean-Jacques

Książka jest rozchwytywana już od ponad 50 lat, bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych. Grupa łobuziaków szkolnych przeżywa niezapomniane i bardzo zabawne przygody. Napisana jest językiem bardzo przystępnym, dlatego dziecko może czytać ją samodzielnie. Mnogość barwnych postaci podsyca fabułę i sprawia, że staje się ona wciągająca i bardzo zabawna. Główny bohater, którym jest Mikołaj mieszka z rodziną we Francji i bardzo często pakuje się w komiczne sytuacje.

3. “Biblia ilustrowana dla dzieci”, Karine-Marie Amiot

Bardzo popularna pozycja zawiera treści ze Starego i z Nowego Testamentu, przygotowane są one w sposób prosty i przejrzysty dla młodego czytelnika, to wydanie Biblii jest wprost stworzone dla najmłodszych. Piękne i bajkowe ilustracje sprawiają, że lektura staje się przyjemniejsza i bardziej zrozumiała dla dziecka, dzięki barwnym obrazkom dzieci z łatwością wyobrażą sobie to o czym czytają. To wspaniały i sprawdzony prezent na komunię dla dziewczynki oraz dla chłopca.

4.” Mały książę – powiastka filozoficzna dla dzieci”, pióra Antoine de Saint-Exupéry

Książka, która pozostaje na długo w pamięci. Przeczytana w dzieciństwie jest piękną historią, ale dopiero, kiedy sięgniemy po nią po latach zrozumiemy prawdziwy sens opowieści w niej zawartych. Warto zaznaczyć, że pozycja przełożona została na ponad trzysta języków, należy do światowej klasyki literatury. W lekturze omawiane są bardzo istotne kwestie dla dorastającego człowieka, opowiada ona o przyjaźni, miłości, poświęceniu i odpowiedzialności za drugą istotę. Odpowiada na pytania o sens życia i relacji międzyludzkich.