AKCEPTUJESZ

Ogólne warunki udziału w szkoleniach otwartych w Warszawie i Zakopanem

Zgłoszenie

Na stronie głównej obok nazw webinariów znajduje się uniwersalny do szkoleń stacjonarnych Formularz "online". Formularz ten jest NIEZOBOWIĄZUJĄCA deklaracją. Po wypełnieniu i przesłaniu Formularza "online" wysyłamy informacje o skompletowaniu grupy i miejscu odbycia się szkolenia. Wraz z tą informacją wysyłamy formularz ZGŁOSZENIA, który prosimy o wypełnienie. Zawiera on miejsce na dane firmy wysyłającej uczestników, łączną kwotę do zapłaty  i dane imienne uczestników (do certyfikacji oraz rezerwacji hotelowych w przypadku szkoleń wyjazdowych do Zakopanego).W przypadku nie otrzymania przyjęcia Formularza "online" (w przeciągu 24 godzin od jego wysłania) prosimy o kontakt telefoniczny na telefon alarmowy:  0-607730000 (9.00-21.00).

Wpłata

Fakturę za szkolenie wystawiamy (na podstawie ZGŁOSZENIA)  na początku miesiąca, w którym odbywa się deklarowane szkolenie. Prosimy o wpłatę za szkolenia na konto organizatora na minimum 7 dni przed terminem szkolenia.  Upoważniacie nas wówczas Państwo do wystawienia i wysłania w formie elektronicznej (na wskazany w Formularzu "online" adres e-mail) faktury VAT, bez składania podpisu przez osobę upoważnioną ze strony Zamawiającego - podstawa prawna art. 106n ust.1 ustawy o VAT. Faktury proforma wystawiamy na życzenie.

Ceny

Podane ceny są wartością netto. Do cen należy doliczyć 23%VAT. Cena zawiera, w przypadku szkoleń w Warszawie: dydaktykę, materiały szkoleniowe, certyfikat, lunch. W przypadku szkolenia w Zakopanem: zakwaterowanie w pok 2-os. (2 noclegi - uczestnicy przyjeżdzają w przeddzień szkolenia, dopłata do pok. 1 os - 39 zł netto/ 1 dzień), wyżywienie (2 śniadania, 2 obiadokolacje, przerwy kawowe - non stop), dydaktykę, materiały szkoleniowe, certyfikat.

Pole Proszę o pomoc w rezerwacji noclegu dotyczy osób, które chcą przyjechać na szkolenia do Warszawy. Wówczas poinformujemy Państwa o miejscach i dodatkowych kosztach związanych z noclegiem.

Instytucje, które finansują szkolenie ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. Należy dołączyć do zamównia stosowne oświadczenie.

Rezygnacja/ Odwołanie szkolenia

UWAGA !!!  Rezygnacja zgłoszona do 7 dni przed terminem szkolenia nie pociąga za sobą konsekwencji finansowych. W przypadku rezygnacji po tym terminie zastrzegamy sobie prawo do obciążenia 100% kosztów szkolenia wg wystawionej faktury. Istnieje wówczas możliwość oddelegowania innej osoby na miejsce osoby rezygnującej.

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania szkolenia z przyczyn losowych i niezależnych. W przypadku dokonania wpłat za szkolenie, organizator dokona wówczas zwrotu pełnej wpłaconej kwoty na konto wpłacającego.

Zapraszamy!! 

 

Finanse dla niefinansistów - handlowców
Korzyści

 

 • Wzmacnianie umiejętności posługiwania się językiem finansowym
 • Zrozumienie zasad poltyki finansowej firmy
 • Wiedza jak zadbać o koszty firmy
 • Zapoznanie się z zasadami poprawnie wystatawianymi dokumentami księgowymi
 • Umiejętność obliczania rentowności
 • Poznanie technik oceny wiarygodności kontrahentów

Program
 1. Podstawowe informacje o finansach firmy
 • Ustawa o rachunkowości, a ustawa o podatku dochodowym
 • Kluczowe elementy finansów firmy
 1. Podstawy analizy rentowności c-v-p (koszt-ilość-cena)
  Jakie są typowe ujęcia kosztów w księgowości?
  Co to są koszty stałe i koszty zmienne? W jaki sposób koszty wpływają na wynik finansowy?
  Co to jest próg rentowności? (ilościowy, wartościowy, procentowy i kasowy)
  Jak zaplanować zysk? W jaki sposób wyznaczyć minimalne ceny?
 2. Zysk a płynność finansowa

          W jaki sposób firma zarabia pieniądze? Skąd się bierze zysk w firmie?      Dlaczego można mieć zysk i mieć kłopoty finansowe?
          Jakie są dla przedsiębiorstwa konsekwencje dawania klientom dłuższych terminów płatności?
          Jak wpływają stany magazynowe na działalność przedsiębiorstwa?
          Co to jest cykl operacyjny oraz okres konwersji gotówki?
          Jakie są konsekwencje przyspieszania płatności przez opusty?
          Jak wyznaczyć koszt kredytu kupieckiego? Jak obliczyć stopę zwrotu z dodatk. sprzedaży i poluzowania polityki handlowej?

 1. Dokumenty finansowo - księgowe w sprzedaży
  Faktury: sprzedaży, pro-forma, zaliczkowa. Jakie skutki wywołuje wspieranie promocji przez rabaty, gratisy i faktury?
 1. Zagadnienia dodatkowe
  Co to są KPI i jak je wykorzystać w negocjacjach z klientem?
  Czy faktoring może być sposobem na wydłużanie terminów płatności?
  Jak klient postrzega wartość i w jaki sposób możemy mu jej dostarczyć?
 2. Analiza wiarygodności i kondycji kontrahenta
  Jak na podstawie danych finansowych ocenić kondycję przedsiębiorstwa? Jak ocenić poziom zadłużenia spółki? Jak dokonać oceny płynności? Proste metody oceny wiarygodności i kondycji kontrahenta

Zapraszamy

Metody pracy
Ćwiczenia w parach
Ćwiczenia grupowe
Studium przypadku
Wykład
Dyskusja
Prezentacja
Analiza dokumentów

Informacje organizacyjne:

Czas trwania i miejsce szkoleń:

 • Warszawa: 10.00 – 16.00
 • Zakopane: dzień 1; 10.00-16.00, dzień 2; 9.00-15.00.

Programy szkoleń (2 dni/ 1 dzień)

Proponowany (po  lewej stronie) program szkolenia wraz z metodyką pracy przeznaczony jest do realizacji w przeciągu 2 dni (Zakopane). Zakłada czas na przećwiczenie i przetrenowanie niektórych zagadnień. W przypadku INTENSYWNYCH szkoleń 1 dniowych (Warszawa) program szkolenia jest taki sam z tym, że metodyka zajęć zbliżona jest bardziej do wykładu.

Szkolenia stacjonarne w Warszawie odbywają się w różnych centrach szkoleniowych na terenie Warszawy, m. innymi: siedziba ET & CC, Google Campus Warsaw, Centrum szkoleniowe Żoliborz, Ogrodowa, Żurawia, Sienna.

Szkolenia stacjonarne odbywają się w Zakopanem w hotelach lub pensjonatach o standardzie ***:

Hotel "Willa Pod skocznią" (www.podskocznia.pl), "Dawidek" (www.dawidek.pl), "Basieńka" (www.basienka.com.pl) , "Czarny Potok" (www.czarnypotok.pl). Dokładne miejsce realizacji szkoleń i zakwaterowania zależne jest od ilości zgłoszonych uczestników oraz możlliwości hotelu (głównie od zamówień na pokoje 1 osobowe).

Rezygnacja

Rezygnacja zgłoszona do 7 dni przed terminem szkolenia/ webinarium nie pociąga za sobą żadnych kosztów. W przypadku rezygnacji po tym terminie zastrzegamy sobie prawo do obciążenia 100% kosztów szkolenia. Istnieje wówczas możliwość oddelegowania innej osoby na miejsce osoby rezygnującej.

W przypadku kłopotów z zamówieniem elektronicznym prosimy pobrać zamówienie .doc

Pobierz
Koszt netto:
390 zł Zakopane 139 zł Warszawa PLN

Wyślij zgłoszenie

Nasi klienci